michaelpdf has logged 16 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruel Story of Youth

Cruel Story of Youth

1960
×
★½
Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry