Sort by
  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Split

    ★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Storks

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Snowden

    ★★★

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • When the Bough Breaks

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • The Secret Life of Pets

  • Lights Out

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Piper

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • Warcraft

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Divines

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Lemonade

  • Always Shine

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Boss

    ★½

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★

  • Keanu

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Triple 9

    ★★★½

  • 11.22.63

  • Midnight Special

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Grease Live

    ★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Goat

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★★½

  • Marco Polo: One Hundred Eyes

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Night Before

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • #ALLMYMOVIES

  • The Good Dinosaur

  • Freaks of Nature

    ★½

  • Secret in Their Eyes

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

  • Closet Monster

  • The Martian

    ★★★★★

  • The Visit

    ★½