• The Little Things

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★★

  • Legacy of Lies

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Tesla

    ★★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Her Name

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Code 8

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VFW

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Gundala

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Furie

    ★★★½

  • Foxtrot Six

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Polar

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Revenger

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½