Sort by

michaels_movies has logged 1,224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Seinfeld: How It Began

Seinfeld: How It Began

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
National Champions

National Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marvel's Ant-Man

Marvel's Ant-Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Way of the Househusband

The Way of the Househusband

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Naughty List

The Naughty List

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Gilda

Love, Gilda

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Year One

Year One

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaknik: The Musical

Freaknik: The Musical

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

Saturday Night Live: 40th Anniversary Special

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encounter

Encounter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Comedy Central Roast of James Franco

Comedy Central Roast of James Franco

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Celebrity Escape Room

Celebrity Escape Room

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Clear History

Clear History

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
½
Read the review Edit this entry