Sort by

bri has logged 282 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spider

Spider

2007
×
★★
Edit this entry  
31
Lifted

Lifted

2015
×
★½
Edit this entry  
31
The Bad Mother's Handbook

The Bad Mother's Handbook

2007
×
★½
Edit this entry  
31
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
New Year's Eve

New Year's Eve

2002
×
Edit this entry  
30
Robot & Scarecrow

Robot & Scarecrow

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Colette

Colette

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Goblin?

Goblin?

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Oscar Wilde's the Nightingale and the Rose

Oscar Wilde's the Nightingale and the Rose

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Haunted Airman

The Haunted Airman

2006
×
½
Edit this entry  
30
She Said, She Said

She Said, She Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Failure

Failure

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Mind Candy

Mind Candy

2015
×
Edit this entry  
30
Skin

Skin

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Summer Breaks

Summer Breaks

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quirky Girl

Quirky Girl

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Happy Hour

Happy Hour

2012
×
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
18
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
½
Edit this entry  
07
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Astonish Me

Astonish Me

2011
×
★½
Edit this entry  
06
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
100 Years

100 Years

2017
×
Edit this entry