Sort by

bri has logged 34 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silent Treatment

Silent Treatment

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Wordplay

Wordplay

2012
×
★½
Edit this entry  
24
Penguin Flu

Penguin Flu

2016
×
½
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
Edit this entry  
18
The Web

The Web

2013
×
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flopsy Turvy

Flopsy Turvy

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
10
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
Edit this entry  
04
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Edit this entry