• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Be Water

  • Underwater

    ★★★½

  • Blackface and Hollywood

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Gundala

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • ReMastered: Devil at the Crossroads

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Golden Glove

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½