Sort by
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Martian

  • Sicario

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • Ex Machina

  • Gone Girl

  • Guardians of the Galaxy

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★½

  • Under the Skin

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Avengers

  • Drive

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

  • Iron Man

  • No Country for Old Men

    ★★★

  • Zodiac

    ★★★★

  • Jarhead

    ★★★★★

  • The Incredibles

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★½

  • Toy Story

    ★★★½