• Bo Burnham: Inside

    ½

  • Moxie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Holidate

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Given

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Descendants 3

  • Spider-Man: Far from Home

  • Anna

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Christmas at the Palace

  • Instant Family

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Midnight Sun

  • A Quiet Place

    ★★½

  • The Stolen Princess

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★

  • Game Night

  • Every Day

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

  • Black Panther

    ★★★★

  • Bright

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • A Christmas Prince

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Death Note

  • What Happened to Monday

  • Descendants 2

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • You Get Me

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Gifted

    ★★★★

  • Power Rangers

  • Kong: Skull Island

    ★★★½