• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Break In

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Season of Love

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Noelle

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Rest of Us

    ★★★

  • The Secret Lives of Cheerleaders

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Strange But True

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★