Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casper

Casper

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Descendants

Descendants

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Lives of Cheerleaders

The Secret Lives of Cheerleaders

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Rest of Us

The Rest of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Break In

Break In

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry