• Hustlers

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Parasite

  • Our Godfather

    ★★★

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Problem with Apu

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Jane

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Nineties

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Out of Thin Air

  • Good Time

    ★★★★

  • Becoming Cary Grant

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Keepers

    ★★★★½

  • Wonderstruck

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★★

  • The Family I Had

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • Joe Cocker: Mad Dog with Soul

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Mudbound

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Discovery

    ★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Hi Stranger

  • In Search of Balance

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Black Something

  • The Rolling Stones: Olé Olé Olé! – A Trip Across Latin America

    ★★★½

  • The Monster

    ★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Split

    ★★

  • The Void

    ★★½

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • The White Helmets

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★

  • 9/11: Fifteen Years Later

  • Jackie

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★