Sort by

michelle has logged 13 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry