Sort by

Mike has logged 350 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Cut: Ladies and Gentlemen

Final Cut: Ladies and Gentlemen

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Masaan

Masaan

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Will You Be There

Will You Be There

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★
Read the review Edit this entry  
06
Welcome to Portishead

Welcome to Portishead

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dev.D

Dev.D

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Smoking

No Smoking

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Being James Bond

Being James Bond

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jolt

Jolt

2021
×
★★
Read the review Edit this entry