Sort by

Mike has logged 43 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Counselor

The Counselor

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ugly

Ugly

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Pad Man

Pad Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waterworld

Waterworld

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
This Means War

This Means War

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Linkin Park - Live in Texas 2003

Linkin Park - Live in Texas 2003

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Linklater: On Cinema and Time

Linklater: On Cinema and Time

2013
×
Read the review Edit this entry