• Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Lonely Blue Night

  • Nomadland

    ★★★

  • Mainstream

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Gunda

    ★★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • In Full Bloom

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★½

  • Jawline

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Hala

    ★★★½

  • Paradise Hills

    ★★