matias has logged 148 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Predator

Predator

1987
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
Carmel: Who Killed Maria Marta?

Carmel: Who Killed Maria Marta?

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pompeii

Pompeii

2014
×
Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
31
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I Met a Girl

I Met a Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brazil

Brazil

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
09
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry