matias has logged 19 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
07
Spy Game

Spy Game

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry