Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
Edit this entry  
13
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wedding Date

The Wedding Date

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Burrow

Burrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Till Luck Do Us Part

Till Luck Do Us Part

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry