clara has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Till Luck Do Us Part

Till Luck Do Us Part

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
★½
Read the review Edit this entry