• Cinderella

    ★★★★

  • Bad Hair Day

    ★★

  • The DUFF

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★

  • Game of Thrones: A Day in the Life

  • The Witch

    ★★★★

  • A Perfect Christmas List

    ★½

  • Into the Woods

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • The Best of Me

    ★★★

  • One Direction: Where We Are – The Concert Film

    ★★★★½

  • The Book of Life

    ★★★★

  • Two Night Stand

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★★

  • If I Stay

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • Zapped

    ★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • Men Are from Mars... And That's Where I'm Going!

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Rio 2

    ★★★

  • Divergent

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Tropico

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Meu Passado me Condena

  • One Direction: This Is Us

  • Super Buddies

  • The Smurfs 2

    ★★★½

  • Despicable Me 2

    ★★★

  • Man of Steel

    ★½

  • Monsters University

    ★★

  • Now You See Me

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • The Croods

    ★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Gangster Squad

    ★★★

  • Gossip Girl: New York, I Love You, XOXO / Retrospective Special

  • Rise of the Guardians

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Till Luck Do Us Part

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Stuck in Love

    ★★★★

  • The Impossible

    ★★★

  • Hotel Transylvania

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Ice Age: Continental Drift

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★★

  • Brave

    ★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★★

  • Snow White and the Huntsman

  • What to Expect When You're Expecting

    ★★½

  • One Direction: Up All Night - The Live Tour

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★★