Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Siberia

Siberia

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★
Edit this entry  
20
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Finders Keepers

Finders Keepers

2014
×
½
Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Comment tuer sa mère

Comment tuer sa mère

2018
×
½
Edit this entry  
15
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
Edit this entry  
17
A Flower

A Flower

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Alone Together.

Alone Together.

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
42

42

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
TDF Really Works

TDF Really Works

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Man Who Planted Trees

The Man Who Planted Trees

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Dragonslayer

The Last Dragonslayer

2016
×
Edit this entry  
26
M is for Mail

M is for Mail

2013
×
Edit this entry  
26
The Curve

The Curve

2004
×
Read the review Edit this entry