• My Spy

  • Underwater

    ½

  • Like a Boss

    ★½

  • The Grudge

    ★½

  • A Bicycle Ride In A Walmart

    ½

  • The App

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★½

  • Um Desejo de Natal

    ½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★½

  • Cats

    ½

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Courier

    ½

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Lady and the Tramp

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ½

  • Countdown

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Cave

  • Gemini Man

    ½

  • Jesus Is King

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • In the Tall Grass

    ★★

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Wrinkles the Clown

  • Can You Keep a Secret?

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Dads

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • K-12

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Adults in the Room

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★½

  • Haunt

    ★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Rui Sinel de Cordes: Memento Mori

    ★★★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Léa & I

    ★★★★