Sort by
  • Do Revenge

    ★★★½

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★½

  • House of Gucci

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • He's All That

    ★★½

  • The Loud House Movie

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bem Bom

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★