Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bem Bom

Bem Bom

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Loud House Movie

The Loud House Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Troop Beverly Hills

Troop Beverly Hills

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tarantella

Tarantella

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Morangos com Açúcar - O Filme

Morangos com Açúcar - O Filme

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2020
×
★★★★★
Edit this entry