Sort by

Warren has logged 34 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Eleventh Hour

Eleventh Hour

1942
×
★★★
Edit this entry  
28
Superman: Showdown

Superman: Showdown

1942
×
★★★★
Edit this entry  
28
Superman: Japoteurs

Superman: Japoteurs

1942
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ski Patrol

Ski Patrol

1990
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Horror Show

The Horror Show

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Superman: Terror on the Midway

Superman: Terror on the Midway

1942
×
★★★★
Edit this entry  
21
Superman: Volcano

Superman: Volcano

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Boogie Man Will Get You

The Boogie Man Will Get You

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Superman: Electric Earthquake

Superman: Electric Earthquake

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Magnetic Telescope

The Magnetic Telescope

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Superman: The Bulleteers

Superman: The Bulleteers

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
House

House

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Superman: The Arctic Giant

Superman: The Arctic Giant

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Billion Dollar Limited

Billion Dollar Limited

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Superman: The Mad Scientist

Superman: The Mad Scientist

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Smashed

Smashed

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beats

Beats

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★½
Edit this entry