• Squid Game

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • The War with Grandpa

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Don't Go Gentle: A Film About IDLES

    ★★★★

  • Scoob!

  • Capone

    ★★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Turning

    ★★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★½

  • ALL COPS AIN'T BAD

  • Dolittle

  • Cats

    ★★

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 9: The Run

    ★★★★½

  • Thus Spoke Kishibe Rohan 16: At a Confessional

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • VFW

    ★★★½

  • She Never Died

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fiddler: A Miracle of Miracles

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Punk the Capital: Building a Sound Movement

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Fried Egg

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Catch-22

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Pick It Up!: Ska in the '90s

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Depraved

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★

  • The Kid

    ★★★½