• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • On the Job: The Missing 8

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • A Faraway Land

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Marksman

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • Locked Down

    ★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Tony Parker: The Final Shot

    ★★★

  • What Happened to Mr Cha?

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★