Sort by

miguelanjos has logged 30 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Margins

Margins

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Golden Door

Golden Door

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Jane

Call Jane

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Great Yarmouth - Provisional Figures

Great Yarmouth - Provisional Figures

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sons of Ramses

Sons of Ramses

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Emily

Emily

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Man in the Basement

The Man in the Basement

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini

Gemini

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Masquerade

Masquerade

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Dying Far Away

The Art of Dying Far Away

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nostalgia

Nostalgia

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry