• There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Long Toast

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • Victor in Paradise

    ★★★½

  • Rhubarb

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★