mia has logged 418 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fall Out Boy: The Boys of Zummer Tour Live in Chicago

Fall Out Boy: The Boys of Zummer Tour Live in Chicago

2016
×
Edit this entry  
15
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Young Blood Chronicles

The Young Blood Chronicles

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Edit this entry  
13
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hole

The Hole

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Twister

Twister

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
uwantme2killhim?

uwantme2killhim?

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry