Sort by

Mike has logged 65 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
13
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Restaurant Dogs

Restaurant Dogs

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Ever After

Ever After

2018
×
Edit this entry  
08
Walled Unwalled

Walled Unwalled

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Wolf Devil Woman

Wolf Devil Woman

1982
×
Edit this entry  
23
Death by Metal

Death by Metal

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Laplace's Witch

Laplace's Witch

2018
×
Edit this entry  
19
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
BuyBust

BuyBust

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
Edit this entry  
18
Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

Boiled Angels: The Trial of Mike Diana

2018
×
Edit this entry  
17
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
Edit this entry  
16
Relaxer

Relaxer

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Champion

Champion

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
½
Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
True Fiction

True Fiction

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ugly Doll

The Ugly Doll

2017
×
Edit this entry