Sort by

mika1009 has logged 35 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unspeakable

Unspeakable

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Inspection

The Inspection

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kidnapping of Elizabeth Smart

The Kidnapping of Elizabeth Smart

×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kiri

Kiri

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocebo

Nocebo

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Plane

Plane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Against the Sun

Against the Sun

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry