• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Together

  • Three Wishes for Cinderella

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Burning Sea

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Trip

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Far From the Tree

  • 12 Mighty Orphans

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • I Am All Girls

    ★½

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Us Again

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Egg Priority

  • Burrow

    ★★★★

  • Betrayed

    ★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Asphalt Burning

    ½

  • The Mole

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Burn the Witch

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★