• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • 9/21/21

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★½

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Worlds

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Belle

    ★★★½

  • France

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Good on Paper

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★