Mikayla has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry