• The Man From Toronto

    ★★½

  • Forensic

    ★★★½

  • Feludar Goyendagiri: Darjeeling Jawmjawmaat

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Samrat Prithviraj

    ★★★

  • Dashcam

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Dhaakad

    ★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★★

  • Jayeshbhai Jordaar

    ★½

  • Mahabharat Murders

    ★★½

  • Firestarter

  • Saani Kaayidham

    ★★★

  • Thar

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Runway 34

    ★★★★

  • Jersey

    ★★★½

  • Virus:32

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • The Twin

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Attack

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Bachchhan Paandey

    ★★

  • Umma

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Black Crab

    ★★½

  • Jalsa

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Tiktiki

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Radhe Shyam

    ★★★

  • Jhund

    ★★★

  • Rudra: The Edge Of Darkness

    ★★★

  • Mukhyamantri

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Love Hostel

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • A Thursday

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Badhaai Do

    ★★½

  • Gehraiyaan

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Byadh

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Gold

    ★★★★½

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • The Silent Sea

    ★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • 83

    ★★★½

  • Tonic

    ★★★