Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak

Speak

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
For You

For You

2016
×
Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Garden State

Garden State

2004
×
★★½
Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★
Edit this entry  
30
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mumbo Jumbo

Mumbo Jumbo

2005
×
Edit this entry  
28
Air

Air

2010
×
Edit this entry  
27
Silence

Silence

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Boy A

Boy A

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Here

I'm Here

2010
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dopesick

Dopesick

2021
×
Edit this entry  
21
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Money Heist: From Tokyo to Berlin

Money Heist: From Tokyo to Berlin

2021
×
Edit this entry  
29
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry