ewan has logged 409 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Animals

Animals

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
My Days of Mercy

My Days of Mercy

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
Breathe

Breathe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Only You

Only You

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry