ewan has logged 45 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Everybody's Fine

Everybody's Fine

2009
×
★★½
Edit this entry  
28
The Audition

The Audition

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Chaos Theory

Chaos Theory

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Little

Little

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★½
Edit this entry  
22
The Reluctant Fundamentalist

The Reluctant Fundamentalist

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Bisexual

The Bisexual

2018
×
Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Rocker

The Rocker

2008
×
★★
Edit this entry  
12
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Good Omens

Good Omens

2019
×
Edit this entry  
08
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★
Edit this entry  
05
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
17 Again

17 Again

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Land

The Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★
Edit this entry