• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • What Josiah Saw

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Poser

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Doorman

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Lucky

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★