Sort by

Mike has logged 21 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Summering

Summering

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Flesh Eating Mothers

Flesh Eating Mothers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry