• Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Mobile Suit Gundam Hathaway

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Jiang Ziya: The Legend of Deification

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Nomadland

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★

  • Out of Shadows: Exposing the Sins of MSM and Hollywood

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Steven Universe Future

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Going Attractions: The Definitive Story of the Movie Palace

    ★½

  • Primal

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ne Zha

    ★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix