Sam has logged 439 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
2010

2010

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antz

Antz

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Primal

Primal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Next

Next

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cellular

Cellular

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Torque

Torque

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
8MM

8MM

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Daria in 'Is It Fall Yet?'

Daria in 'Is It Fall Yet?'

2000
×
Read the review Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry