Sam has logged 34 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
9

9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tales of the Night

Tales of the Night

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cosmos: A SpaceTime Odyssey

Cosmos: A SpaceTime Odyssey

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1959: The Year that Changed Jazz

1959: The Year that Changed Jazz

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
This Film Is Not Yet Rated

This Film Is Not Yet Rated

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Thief and the Cobbler

The Thief and the Cobbler

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
Edit this entry  
12
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Tuba To Cuba

A Tuba To Cuba

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry