• The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Civil Dead

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • A Choice of Weapons: Inspired by Gordon Parks

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★

  • French Exit

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • TFW No GF

    ★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ½

  • The Irishman

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Other Music

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • Louis Theroux: The Night in Question

  • Honeyland

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • No Data Plan

    ★★★½

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★★