Sort by

Mike has logged 42 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trespass

Trespass

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Secondhand Lions

Secondhand Lions

2003
×
★★½
Edit this entry  
26
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catherine the Great

Catherine the Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★½
Edit this entry  
22
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Edit this entry  
21
Rushmore

Rushmore

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Surprise

Shanghai Surprise

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
Hiding Out

Hiding Out

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Madonna: The Confessions Tour

Madonna: The Confessions Tour

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Invisible

The Invisible

2007
×
★★
Edit this entry  
18
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shinaab, Part II

Shinaab, Part II

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elephant

Elephant

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Grease 2

Grease 2

1982
×
Read the review Edit this entry  
12
Clerks

Clerks

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Thank God It's Friday

Thank God It's Friday

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Xanadu

Xanadu

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The In Crowd

The In Crowd

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Throat Singing in Kangirsuk

Throat Singing in Kangirsuk

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry