• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Okja

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Young Pope

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Martian

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Leviathan

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★

  • Ping Pong the Animation

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • Dear White People

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★½

  • Starred Up

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★