• Medias Res

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

  • Halloween

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Fatal Future

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★