Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream VI

Scream VI

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
College

College

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Everything Is Copy

Everything Is Copy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
F9

F9

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hanging Up

Hanging Up

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Go West

Go West

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Rogue Not Quite One"

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lucky Numbers

Lucky Numbers

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Michael

Michael

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry